Ahmet Buğra Avcılar

Ahmet Buğra Avcılar

Ahmet Buğra Avcılar | İktisat Lisans Öğrencisi, Görsel Tasarımcı

Editör tarafından 11.05.2013 tarihinde eklendi.

Kimsiniz ve ne işle meşgulsünüz?

İktisat eğitimimde ikinci seneyi tamamlamak üzereyim. Uzun zamandır ilgi duyduğum görsel tasarım alanına zaman içerisinde iletişim unsurunu da ekleyip belli bir yere geldim. Dadatart’ın [1] teknik işlerini yönetiyorum ve bunun yanında içerik stratejisini de Oğuz Kuş ile yönetiyorum. Şu anda bir İnternet girişiminde yarı zamanlı görsel tasarımcı olarak çalışıyorum.

Ne tür bir donanım kullanıyorsunuz?

Acer Aspire serisi 1. nesil Intel i5 işlemcili notebook ve Apple iPhone 5 kullanıyorum. Bilgisayarım grafik-tasarım konusunda işimi görse de, şu sıralar yeni başladığım video montaj ve 3D modelleme konusunda beni oldukça zorlayacak gibi duruyor (Yeni bir şeyler edinme zamanı geldi!). İş yerinde ise 21 inç Apple iMac’i Magic Mouse’un büyüsüyle kullanıyorum. Kişisel fotoğraf konseptlerimi ve Dadatart’ın fotoğraf ve video işlerini gerçekleştirdiğim Canon EOS 550D fotoğraf makinem var. Beni şimdiye kadar hiç yarı yolda bırakmayan küçük emektarım Microsoft Wireless Mobile Mouse 1000’i de söylemeden edemeyeceğim!

Ve ne tür bir yazılım?

Pek istemeden de olsa Windows 7 işletim sistemi kullanıyorum. Bu kanıya iş yerinde Mac OS’un rahatlığına vardıktan sonra (grafik anlamında) vardım. İşletim sistemi altına kullandığım birçok program var. Bunlar en başta Corel Paintshop Pro ve Corel Draw’dı lakin bir süre sonra Adobe’nin ürünlerine geçme kararı aldım. Şu anda aktif olarak Photoshop ve Illustrator kullanıyorum. Sanırım Corel sevdamdan vazgeçememiş olmalıyım ki halen Video Studio’nun bilgisayarımda yüklü olduğunu görüyorum. Web tasarımında bu programlara ek olarak Notepad++, Dreamweaver ve Compass CSS Framework tabanlı Scout Air uygulamasını kullanıyorum. Akıllı telefonumda ise en aktif kullandığım uygulama Gmail. Bunun haricinde Snapseed, Moni ve Clearweather uygulamalarını çok sık kullanıyorum diyebilirim.

Hayallerinizi süsleyen yazılım ve donanımı tarif eder misiniz?

En ağır render işleminde bile ısınmayan ve evcil hayvanların duyamayacağı kadar sessiz, rahat olduğum pozisyona uyum sağlayan (burada yazılım da devreye giriyor) bir bilgisayar. Bilgisayarın anatomisine uyum sağlamaktan bizde anatomi kalmadı!


[1] http://www.dadatart.com/